Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa Pierwsza nauka, jaką nam ten Mistrz niebieski daje co do modlitwy, jest, jak wiecie, ta, byśmy się modlili na osobności, jak On sam zawsze czynił, ile razy się modlił. Nie żeby tego potrzebował dla siebie, ale by nas swoim przykładem nauczyć. "

św. Teresa od Jezusa

„Chodzi o chwałę Jezusa i dobro Kościoła,
co stanowi jedyny cel wszystkich moich pragnień”

Św. Teresa od Jezusa

Kochani nasi Przyjaciele,

W maju br. zakończyłyśmy uroczyste obchody jubileuszowe 400-lecia przybycia pierwszych karmelitanek bosych do Polski - w 50 lat po założeniu przez Św. Teresę od Jezusa pierwszego zreformowanego klasztoru Św. Józefa w Avila. Miniony rok jubileuszowy, był dla nas bogaty w łaski. Korzystając z tego uprzywilejowanego czasu, wypraszałyśmy wszystkie łaski potrzebne dla Was i dla Waszych Rodzin.

W nasze domowe świętowanie tego Jubileuszu, wpisuje się złożenie czasowej profesji zakonnej przez naszą pierwszą ełcką nowicjuszkę - s. Marię Agnieszkę od Najświętszego Człowieczeństwa Jezusa. To ważny historyczny moment dla naszej młodej, tworzącej się wspólnoty. Dziękujemy za Waszą modlitwę w intencji powołań i nadal bardzo na nią liczymy.

A na budowie prace posuwają się do przodu – rozpoczęłyśmy tynkowanie pomieszczeń na poddaszu. Chociaż zaplanowałyśmy wykonanie tynkowania na wszystkich kondygnacjach, szybko okazało się, że potrzebny ta ten cel nakład finansowy, znacznie przekracza nasze możliwości. Z konieczności musimy więc podzielić te prace na dwa etapy. Przed nami jeszcze dokończenie koniecznych prac dekarskich i wymurowanie ostatniego wiatrołapu przy chórze zakonnym.

Równolegle do prac budowlanych postępują prace ogrodowe – po kilku latach od naszego zamieszkania na tym miejscu, zaczęłyśmy porządkować i urządzać teren na furcie, przed klasztorem - wokół Krzyża, który stanął na tym miejscu jako pierwszy, przed rozpoczęciem budowy, a który został poświęcony wraz z ziemią, przez naszego biskupa ełckiego ks. Bp Jerzego Mazura – przed siedmioma laty - dnia 16 lipca 2006 r. Zamierzamy przygotować tu alejki i zaciszne zielone kąciki z ławeczkami do kontemplacji, dla osób przybywających do naszego klasztoru.

Dziękujemy za Waszą wierną pamięć i ogromną pomoc, dzięki którym możemy kontynuować zaplanowane inwestycje i posuwać dzieło budowy do przodu. Pozdrawiamy Was serdecznie w Jezusie i Maryi, zapewniając o naszej stałej pamięci modlitewnej.

Wasze siostry karmelitanki bose z Ełku