Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa
Żaden najlepszy nasz uczynek nie bierze początku z nas samych, tylko z tego źródła, nad którym zasadzone jest to drzewo naszej duszy i z tego Słońca, które samo ożywcze ciepło daje naszym uczynkom. "

św. Teresa od Jezusa

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny dziękowałyśmy Panu Bogu za łaskę powołania naszej siostry Teresy Bernadetty od Maryi Niepokalanej, która obchodziła Jubileusz 25-lecia złożenia ślubów zakonnych w Karmelu Terezjańskim.

Mszę Świetą Jubileuszową celebrował Delegat Prowincjała d/s Mniszek O.Wojciech Ciak OCD. Przed laty Ojciec przewodniczył również Eucharystii, podczas której, dzisiejsza Jubilatka, złożyła swą pierwszą profesję zakonną.

Motto tamtej uroczystości, będące jakby kierunkowskazem na życie młodej profeski, a zaczerpnięte z Pism Św. Teresy od Jezusa: "Razem pójdziemy Panie", w jubileuszowej homilii zostały poszerzone o dalsze słowa świętej, stając się jakby nowym wezwaniem: "Gdziekolwiek pójdziesz, Panie, pójdę za Tobą. Przez co Ty będziesz przechodził i ja chcę przechodzić"... 

Najbliższa Rodzina, Przyjaciele Siostry Jubilatki i Przyjaciele naszej wspólnoty swą obecnością uczynili ten dzień szczególnie radosnym i podniosłym. 

2019-09-08 Jubileusz s.Bernadetty 06
2019-09-08 Jubileusz s.Bernadetty 09
2019-09-08 Jubileusz s.Bernadetty 05