Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa Pierwsza nauka, jaką nam ten Mistrz niebieski daje co do modlitwy, jest, jak wiecie, ta, byśmy się modlili na osobności, jak On sam zawsze czynił, ile razy się modlił. Nie żeby tego potrzebował dla siebie, ale by nas swoim przykładem nauczyć. "

św. Teresa od Jezusa

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny dziękowałyśmy Panu Bogu za łaskę powołania naszej siostry Teresy Bernadetty od Maryi Niepokalanej, która obchodziła Jubileusz 25-lecia złożenia ślubów zakonnych w Karmelu Terezjańskim.

Mszę Świetą Jubileuszową celebrował Delegat Prowincjała d/s Mniszek O.Wojciech Ciak OCD. Przed laty Ojciec przewodniczył również Eucharystii, podczas której, dzisiejsza Jubilatka, złożyła swą pierwszą profesję zakonną.

Motto tamtej uroczystości, będące jakby kierunkowskazem na życie młodej profeski, a zaczerpnięte z Pism Św. Teresy od Jezusa: "Razem pójdziemy Panie", w jubileuszowej homilii zostały poszerzone o dalsze słowa świętej, stając się jakby nowym wezwaniem: "Gdziekolwiek pójdziesz, Panie, pójdę za Tobą. Przez co Ty będziesz przechodził i ja chcę przechodzić"... 

Najbliższa Rodzina, Przyjaciele Siostry Jubilatki i Przyjaciele naszej wspólnoty swą obecnością uczynili ten dzień szczególnie radosnym i podniosłym. 

2019-09-08 Jubileusz s.Bernadetty 06
2019-09-08 Jubileusz s.Bernadetty 03
2019-09-08 Jubileusz s.Bernadetty 08