Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa O, piękności, która przewyższasz wszelkie inne piękności! Nie raniąc, boleść zadajesz, i boleśnie wygaszasz miłość do stworzeń. O, więzi, co łączysz dwie tak nierówne rzeczy! Nie wiem, dlaczego rozwiązujesz, bo przecież wiążąc, moc dajesz, by cierpienia za dobro uważać. Złączyłeś tego, co nie jest bytem, z Bytem nieskończonym: nie kończąc, kończysz, nie mając kogo miłować, kochasz i wywyższasz naszą nicość. "

św. Teresa od Jezusa

12 listopada 2022 roku nasza siostra Maria Elżbieta od Najświętszego Oblicza, złożyła uroczystą Profesję w Karmelu. Droga, która do tej chwili Ją doprowadziła wiodła przed ponad 30 lat wiernej i oddanej służby Chrystusowi i najbardziej potrzebującemu człowiekowi w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości. Rosja, Armenia, w końcu Łotwa, skąd Pan w tajemniczy sposób zawołał ją do Karmelu. Wydarzenia ostatnich tygodni zapisują szczególną kartę tej drogi, drogi Miłości niecierpliwej, miłości, która się spieszy, miłości, która ciągle pragnie więcej.

19 września pojawiły się niepokojące dolegliwości, po kilku godzinach siostra przeszła operację usunięcia guza mózgu, diagnoza: glejak wielopostaciowy. Dzięki dyspensie Stolicy Apostolskiej Siostra mogła złożyć w trybie przyspieszonym Wieczystą Profesję w Karmelu. Obecny czas to dla nas wszystkich czas wielkiej Łaski i doświadczenia wielkiej Miłości.

Ufamy, że stanie się takim dla wszystkich, którzy dzięki temu krótkiemu materiałowi zjednoczą się z Nami i naszą chorą Siostrą jak najbliżej Zmartwychwstałego Chrystusa, Pana Życia.