Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa Zastanawiałam się któregoś dnia nad pytaniem, dlaczego Pan tak bardzo kocha cnotę pokory, i nagle stanęła mi przed oczyma ta racja, że Bóg jest prawdą najwyższą, a pokora niczym innym nie jest, jak chodzeniem w prawdzie. Nie ma zaś prawdy większej nad tę, że sami z siebie nic nie mamy dobrego, że nasza jest tylko nędza i nicość. Kto tego nie rozumie, ten chodzi w kłamstwie. "

św. Teresa od Jezusa

Listy do Dobroczyńców

Kochani nasi Przyjaciele,

Jezus Zmartwychwstał i odnawia cały świat. Po srogiej zimie nadeszła upragniona wiosna, a w przyrodzie wszystko budzi się do nowego życia. Mamy nadzieję, że po ciężkich doświadczeniach pandemii, świat ożyje na nowo, bo „wszystko, czego On dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem”.

W naszym ogrodzie nagromadzone zimą zaspy śniegu spłynęły rwącymi strumieniami do stawu, który rozlał się daleko poza swoje brzegi, łącząc się z wielkim rozlewiskiem powstałym za naszym ogrodzeniem, niszcząc przy tym spore połacie trawnika. Od połowy lutego obserwujemy powracające żurawie, kaczki i łabędzie, które chętnie pływają po zalanym polu. Przed nami porządki wiosenne nad stawem, czekamy jednak na osuszenie terenu.

Czytaj więcej...

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy,

Mija kolejny rok naszego życia, rok naznaczony szczególnym cierpieniem – pandemią koronawirusa. Był to czas kiedy sami zmagaliśmy się z chorobą lub nasi bliscy zostali nią boleśnie dotknięci. Jednak Jezus Emmanuel jest z nami, rozprasza mroki każdej nocy. Jego przyjście przynosi światło na ziemię i opromienia nasze życie, niepokoje, smutki, obawy. Jak mówi papież Franciszek: „źródłem siły wierzących jest chrześcijańska nadzieja…

Czytaj więcej...