Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa   Niech nic cię nie smuci, niech nic cię nie przeraża, wszystko mija, lecz Bóg jest niezmienny. Cierpliwością osiągniesz wszystko. Temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie. Bóg sam wystarczy. Solo Dios basta! "

św. Teresa od Jezusa

Kochani nasi Przyjaciele,

Mijający rok 2014 był wyjątkowo bogaty w ważne wydarzenia i takimi się kończy. W 1 niedzielę Adwentu, 30.11. br. rozpoczął się ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego, który jest obchodzony w całym Kościele. Jego otwarcie zostało poprzedzone czuwaniem modlitewnym w Bazylice św. Piotra w dniu 29.11.2014 r. Natomiast zakończy się 2.02.2016 r. uroczystą Mszą św. sprawowaną przez Ojca Świętego.

Z całym Zakonem Karmelitańskim dnia 15.10. br. rozpoczęłyśmy obchody Roku Jubileuszowego 500-lecia Narodzin Św. Teresy od Jezusa. Przez ostatnich pięć lat wspólnoty karmelitańskie pochylały się nad pismami św. Teresy, zgłębiając Jej doktrynę i na nowo odczytując nasz charyzmat w Kościele. Pragniemy jak najpełniej korzystać z łask Roku Jubileuszowego i prosimy Jezusa, aby rozlały się one na cały Kościół. Chciałybyśmy przybliżyć postać Reformatorki Karmelu jak najszerszym kręgom naszych przyjaciół.

Nasza Diecezja trwa w dziękczynieniu za obfite łaski, które spłynęły na nas w czasie nawiedzenia parafii i wszystkich wspólnot przez Maryję w Jej Jasnogórskim Wizerunku.

Dnia 1.10. br. dziękowałyśmy Dobremu Bogu za dziesięć lat istnienia i tworzenia naszej fundacji oraz za dar nowych powołań: za złożenie profesji przez s. Agnieszkę, za obłóczyny s. Katarzyny i rozpoczęcie postulatu przez Małgorzatę.

Dzięki Waszej nieustannej ofiarności i pomocy trwają prace budowlane. W tym roku udało się ocieplić dach nad wszystkimi pokojami na poddaszu oraz otynkować ściany w piwnicy. Teraz planujemy montaż instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej. W ogrodzie pojawiła się kamienna „Studnia Samarytanki”. Nadal też trwają prace przy wykończeniu cokołu budynku. Po raz pierwszy w tym roku przeszedł ścieżkami naszego ogrodu Jezus Eucharystyczny w procesji podczas uroczystości Bożego Ciała. Z tej okazji podjęłyśmy wiele prac przy upiększeniu i udoskonaleniu architektury naszego ogrodu.

Dziękujemy za Wasze dobre serca i każdy gest życzliwości, za nieoceniony dar modlitwy i pamięci o nas. To dzięki Wam nasz klasztor wzrasta na ełckiej ziemi już od 10 lat. Zapewniamy o modlitwie we wszystkich Waszych intencjach, które składamy u stóp Bożego Dzieciątka.

Wasze Siostry Karmelitanki Bose z Ełku