Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa (...) jeśli naprawdę żałujemy za swoje grzechy i mamy postanowienie nie obrażać Pana więcej, On przywraca nam dawną swoją przyjaźń i na nowo daje nam łaski, które przedtem dawał, a nieraz i dużo większe, jeśli ktoś gorącą swoją skruchą na to zasłużył. "

św. Teresa od Jezusa

„Chodzi o chwałę Jezusa i dobro Kościoła,
co stanowi jedyny cel wszystkich moich pragnień”

Św. Teresa od Jezusa

Kochani nasi Przyjaciele,

W maju br. zakończyłyśmy uroczyste obchody jubileuszowe 400-lecia przybycia pierwszych karmelitanek bosych do Polski - w 50 lat po założeniu przez Św. Teresę od Jezusa pierwszego zreformowanego klasztoru Św. Józefa w Avila. Miniony rok jubileuszowy, był dla nas bogaty w łaski. Korzystając z tego uprzywilejowanego czasu, wypraszałyśmy wszystkie łaski potrzebne dla Was i dla Waszych Rodzin.

W nasze domowe świętowanie tego Jubileuszu, wpisuje się złożenie czasowej profesji zakonnej przez naszą pierwszą ełcką nowicjuszkę - s. Marię Agnieszkę od Najświętszego Człowieczeństwa Jezusa. To ważny historyczny moment dla naszej młodej, tworzącej się wspólnoty. Dziękujemy za Waszą modlitwę w intencji powołań i nadal bardzo na nią liczymy.

A na budowie prace posuwają się do przodu – rozpoczęłyśmy tynkowanie pomieszczeń na poddaszu. Chociaż zaplanowałyśmy wykonanie tynkowania na wszystkich kondygnacjach, szybko okazało się, że potrzebny ta ten cel nakład finansowy, znacznie przekracza nasze możliwości. Z konieczności musimy więc podzielić te prace na dwa etapy. Przed nami jeszcze dokończenie koniecznych prac dekarskich i wymurowanie ostatniego wiatrołapu przy chórze zakonnym.

Równolegle do prac budowlanych postępują prace ogrodowe – po kilku latach od naszego zamieszkania na tym miejscu, zaczęłyśmy porządkować i urządzać teren na furcie, przed klasztorem - wokół Krzyża, który stanął na tym miejscu jako pierwszy, przed rozpoczęciem budowy, a który został poświęcony wraz z ziemią, przez naszego biskupa ełckiego ks. Bp Jerzego Mazura – przed siedmioma laty - dnia 16 lipca 2006 r. Zamierzamy przygotować tu alejki i zaciszne zielone kąciki z ławeczkami do kontemplacji, dla osób przybywających do naszego klasztoru.

Dziękujemy za Waszą wierną pamięć i ogromną pomoc, dzięki którym możemy kontynuować zaplanowane inwestycje i posuwać dzieło budowy do przodu. Pozdrawiamy Was serdecznie w Jezusie i Maryi, zapewniając o naszej stałej pamięci modlitewnej.

Wasze siostry karmelitanki bose z Ełku