Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa Wielki to istotnie dowód pokory, widzieć siebie obwinianym i potępionym bez winy, a milczeć... "

św. Teresa od Jezusa

Różaniec. Sięgamy po niego z różnym nastawieniem, czasem to modlitwa prośby, czasem niemocy. Bywa, że mechanicznie przesuwamy koraliki, bywa, że niezdolni do niczego więcej zaciskamy go w dłoni. Jednego dnia rozważamy kolejne tajemnice szukając w nich odpowiedzi, innego wędrujemy z Maryją i Jezusem. Ta niezwykła modlitwa zawsze potrafi nas odnaleźć tam gdzie jesteśmy, takimi jakimi jesteśmy. I zawsze jest spotkaniem. Spotkaniem z Jezusem i Jego Matką, spotkaniem z Miłością i Prawdą. Rozmową, prostym trwaniem, towarzyszeniem…

Dla wielu z nas stała się sposobem na życie

Popatrz na Różaniec jak na i integralną całość, podzieloną wprawdzie częściami, tajemnicami, utkaną z wielu paciorków a jednak doskonale spójną. Połączoną relacją miłości Jezusa i Jego świętej Matki Maryi. W Różańcu jak w zwierciadle prawdy odbija się całe Twoje życie. W Różańcu możesz je zobaczyć oczyma i sercem Maryi, prawdziwie, bez zniekształceń, bez kłamstwa.

Stań z Nią i powiedz proste „oto jestem”. Nie zniechęcaj się brakiem czasu, brakiem chęci. Początki każdej znajomości bywają trudne, tym bardziej, że prawda którą przynosi Maryja zawsze nas zawstydza. Najpierw, bo Ona jest święta, najlepsza, najłagodniejsza, a za chwilę, bo zobaczysz jakim Ona widzi Ciebie: pięknym, kochanym, jedynym. I to też zawstydza, bo nie umiemy myśleć o sobie aż tak dobrze. Ale to tylko chwile. Matczyne serce pokaże Twoją wspaniałą przyszłość – chwałę Świętych, zejdzie z Tobą do najciemniejszych miejsc Twojej przeszłości i zaniesie tam Jezusa – Światło i Uzdrowienie. Będzie z Tobą w chwilach trudnych i pokaże jak przetrwać cierpienie, będzie kiedy się zgubisz, lub kiedy zaginie ktoś kogo kochasz. Z Nią wrócisz wszędzie tam, gdzie żyłeś bez Jezusa i każde z tych miejsc zostanie uzdrowione.

Nie potrzeba wielu słów, potrzeba wziąć do ręki Różaniec, otworzyć usta i serce. Nagle wszystko okazuje się proste, właściwe. Dzieci stają się oddane, żony łagodne, mężowie odważni. Co było gorzkie staje się słodkim, co było trudem staje się radością. Usta ożywiane słowami anioła stają się źródłem pocieszenia, serce pouczone Modlitwą Pańską żyje pragnieniem jedności.

złączona w modlitwie różańcowej za każdego z Was
siostra karmelitanka bosa


Opublikowano: Martyria - maj 2017