Karmel Maryi Matki Nadziei
  i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku


Modlitwa do Maryi Matki Nadziei

Z adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa" Papieża Jana Pawła II

Maryjo, Matko nadziei, bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego; pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,  jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu, otwierali się na potrzebujących, wprowadzali pokój, ....

Pełny tekst modlitwy

Uroczystość erygowania naszego klasztoru

Dnia 26 kwietnia 2018 r. podczas Eucharystii J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur SVD na mocy zezwolenia Stolicy Apostolskiej dokonał uroczystego kanonicznego erygowania naszego klasztoru Mniszek Bosych Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Witynach k/Ełku.

Od tej chwili nabyłyśmy wszelkie prawa i obowiązki właściwe klasztorom Naszego Zakonu stając się w pełni autonomiczną wspólnotą Karmelitanek Bosych, a nasza grupa fundacyjna już na stałe przynależy do klasztoru pw. Maryi Matki Nadziei i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Witynach.

Wdzięczne Bogu za ten niewysłowiony dar, pragniemy nieustanną modlitwą, ofiarą i życiem ukrytym przed oczami świata w klauzurze karmelitańskiej, wypraszać wszelkie potrzebne łaski tym, którzy z nadzieją zwracają swe serca ku Bogu, tym, którzy Go szczerze poszukują oraz tym, którzy jeszcze nie odkryli skarbu wiary i przynależności do Kościoła Świętego...

 

 

"Kochaj mnie"
Wszystkim Dzieciom z okazji Dnia Dziecka dedykujemy piosenkę pt. "Kochaj mnie"   {mp3}Nadzieja_Pielgrzymujaca-Kochaj mnie{/mp3}   Piosenka pochodzi z wydanej w 2015 r
Więcej…
Pieśni skruchy (1-7)
Kim jestem? Kim chce mieć mnie Bóg? Pieśni skruchy zostały napisane jako odzew na krótkie rozważania Abpa Adriana Galbasa SAC. W okresie Wielkiego Postu mogą stać się pomocą w spo
Więcej…
Nasze kolędowanie 2017
Jeszcze w czasie świątecznym, prezentujemy kilka kolęd w naszym wykonaniu:   1. O Dziecię Jezus {youtube}eeA2Zk7uT7Y{/youtube}
Więcej…
Prezentacja 1
Prezentacja 1:{youtube}L6Jdo3DWcHQ{/youtube}
Więcej…
Jedynie Ty
Zapraszamy do wysłuchania utworu "Jedynie Ty" nagranego na żywo podczas uroczystości zamknięcia w naszym klasztorze Jubileuszowego Roku 500–lecia Urodzin św. Teresy od Jezusa. [&nb
Więcej…
Koncert noworoczny "Światełko z Betlejem"
Koncert noworoczny "Światełko z Betlejem" w wykonaniu Julii i Grzegorza Kopala. Słowa - s.Bożena Flak Muzyka i aranżacja: Grzegorz Kopala {youtube}PoF8JscqDeU{/youtube}
Więcej…
Czas skruchy: 4. Zazdrość
Kim jestem? Kim chce mieć mnie Bóg? Te krótkie rozważania wyrażone słowem i muzyką mogą stać się punktem odniesienia w spojrzeniu na siebie i swoje życie. {youtube}JSXaSPKCTYc{/y
Więcej…
Józefie, Synu Dawida
  {youtube}d_d6W3rVs04{/youtube}
Więcej…
Budujemy szkołę w Czadzie - "Bóg i człowiek"
Budujemy szkołę w Czadzie - Bóg i człowiek - Karmelitanki Bose i Przyjaciele. Utwór Bóg i człowiek z płyty Nadzieja Pielgrzymująca {youtube}Ar80c4zsmzI{/youtube}
Więcej…
"Tylko Ty żyj we mnie" - utwór na Jubileusz 500-lecia narodzin św. Teresy od Jezusa
{youtube}I6A4RGTB__w{/youtube} Informujemy, że nagranie to znalazło się na płycie: Nadzieja Pielgrzymująca - karmelitanki bose i przyjaciele,która ukaże się 16.07.2015 r.
Więcej…