Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa … prawdą jest niezawodną, że których Bóg szczególną miłością miłuje, tych prowadzi drogą utrapienia i tym większego utrapienia, im więcej ich miłuje. "

św. Teresa od Jezusa

Budowa klasztoru

26 kwietnia 2007 r. na placu budowy rozpoczęły się pierwsze prace ziemne.

8 grudnia 2008 r. zamieszkałyśmy w kilku przygotowanych pomieszczeniach. Przez dwa kolejne lata trwały prace wykończeniowe tegoż skrzydła klasztoru.

0d roku 2010 prace budowlane skupiły się wokół drugiej części budynku. Na wszystkich kondygnacjach mieszkalnej części klasztoru zostały wymurowane ścianki działowe. Wstawiono brakujące okna w kaplicy, chórze zakonnym i bibliotece. Udało się również wykonać elewację zewnętrzną ścian klasztoru i kaplicy. Została także wymurowana wieża i umieszczono na niej krzyż oraz dzwon "Totus Tuus".

Przez kolejne lata trwały żmudne prace wykończeniowe, zaczynając do wykonania wszystkich koniecznych instalacji wewnątrz budynku.

W roku 2015 udało się posunąć do przodu wiele ważnych prac budowlanych: zakończono zakładanie instalacji, zostały wylane posadzki betonowe na wszystkich kondygnacjach, zakończono prace przy tynkowaniu ścian wewnętrznych oraz przy frontonie kaplicy. Rozpoczęłyśmy także pierwszy etap wykończenia wnętrz naszej docelowej kaplicy i chóru zakonnego. Powstały tam ozdobne łuki i filary, całość ścian została pomalowana na biało i w ciepłych odcieniach koloru beżowego.

Pragniemy gorąco podziękować
naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom za dotychczasową pomoc
i zapewnić o naszej modlitewnej wdzięczności.

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia fotograficznej dokumentacji zamieszczonej w dziale Galeria, a wszystkim gotowym wspomóc budowę naszego klasztoru podajemy potrzebne dane:

UWAGA - NOWE NUMERY KONT BANKOWYCH
Bank Pekao S.A. Oddział w Ełku
ul. Słowackiego 16, 19-300 Ełk

PLN:   41 1240 5745 1111 0010 8715 6716
SWIFT - PKOPPLPW
EUR:   31 1240 5745 1978 0010 8715 6905

 


Kochani nasi Przyjaciele,

Jezus Zmartwychwstał i odnawia cały świat. Po srogiej zimie nadeszła upragniona wiosna, a w przyrodzie wszystko budzi się do nowego życia. Mamy nadzieję, że po ciężkich doświadczeniach pandemii, świat ożyje na nowo, bo „wszystko, czego On dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem”.

W naszym ogrodzie nagromadzone zimą zaspy śniegu spłynęły rwącymi strumieniami do stawu, który rozlał się daleko poza swoje brzegi, łącząc się z wielkim rozlewiskiem powstałym za naszym ogrodzeniem, niszcząc przy tym spore połacie trawnika. Od połowy lutego obserwujemy powracające żurawie, kaczki i łabędzie, które chętnie pływają po zalanym polu. Przed nami porządki wiosenne nad stawem, czekamy jednak na osuszenie terenu.

Czytaj więcej...

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy,

Mija kolejny rok naszego życia, rok naznaczony szczególnym cierpieniem – pandemią koronawirusa. Był to czas kiedy sami zmagaliśmy się z chorobą lub nasi bliscy zostali nią boleśnie dotknięci. Jednak Jezus Emmanuel jest z nami, rozprasza mroki każdej nocy. Jego przyjście przynosi światło na ziemię i opromienia nasze życie, niepokoje, smutki, obawy. Jak mówi papież Franciszek: „źródłem siły wierzących jest chrześcijańska nadzieja…

Czytaj więcej...