Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa Jeśli dusza ustawicznie jest przy Panu, nigdy nie myśli o samej sobie. Cała jej myśli do tego zmierza, aby Mu coraz bardziej stawała się przyjemną, aby coraz nowe wynajdywała sposoby, jak i w czym okazać Mu swoją miłość. "

św. Teresa od Jezusa

Budowa klasztoru

 

26 kwietnia 2007 r. na placu budowy rozpoczęły się pierwsze prace ziemne.

8 grudnia 2008 r. zamieszkałyśmy w kilku przygotowanych pomieszczeniach. Przez dwa kolejne lata trwały prace wykończeniowe tegoż skrzydła klasztoru.

0d roku 2010 prace budowlane skupiły się wokół drugiej części budynku. Na wszystkich kondygnacjach mieszkalnej części klasztoru zostały wymurowane ścianki działowe. Wstawiono brakujące okna w kaplicy, chórze zakonnym i bibliotece. Udało się również wykonać elewację zewnętrzną ścian klasztoru i kaplicy. Została także wymurowana wieża i umieszczono na niej krzyż oraz dzwon "Totus Tuus".

Przez kolejne lata trwały żmudne prace wykończeniowe, zaczynając do wykonania wszystkich koniecznych instalacji wewnątrz budynku.

W roku 2015 udało się posunąć do przodu wiele ważnych prac budowlanych: zakończono zakładanie instalacji, zostały wylane posadzki betonowe na wszystkich kondygnacjach, zakończono prace przy tynkowaniu ścian wewnętrznych oraz przy frontonie kaplicy. Rozpoczęłyśmy także pierwszy etap wykończenia wnętrz naszej docelowej kaplicy i chóru zakonnego. Powstały tam ozdobne łuki i filary, całość ścian została pomalowana na biało i w ciepłych odcieniach koloru beżowego.

Pragniemy gorąco podziękować
naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom za dotychczasową pomoc
i zapewnić o naszej modlitewnej wdzięczności.

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia fotograficznej dokumentacji zamieszczonej w dziale Galeria, a wszystkim gotowym wspomóc budowę naszego klasztoru podajemy potrzebne dane:

Bank Pekao S.A. Oddział w Ełku
ul. Słowackiego 16, 19-300 Ełk

PLN:   41 1240 5745 1111 0010 8715 6716
SWIFT - PKOPPLPW
EUR:   31 1240 5745 1978 0010 8715 6905

 


Kochani nasi Dobroczyńcy,

Tegoroczny Adwent przywitał nas bielą śniegu. Wszystko wokół zniknęło na chwilę, a świat stał się jak czysta kartą, gotową do zapisania na nowo. I chociaż nasze serca są pełne bólu i cierpienia, jakie niosą ze sobą wiadomości o wojnach, chorobach, niszczącym nieuporządkowaniu, przemocy, staramy się, by nadzieja płynąca z naszych serc, z naszego klasztoru, była coraz silniejsza. Nie tracimy wiary, że Bóg może oczyścić i na nowo zapisać kartę losów świata i każdego człowieka.

Czytaj więcej...

Kochani nasi Dobroczyńcy,

W sercu Kościoła mojej Matki będę miłością”. Te słowa naszej siostry i patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus, której jubileusz 150-lecia urodzin oraz 100-lecia beatyfikacji świętuje w tym roku Zakon Karmelitański, wyznaczają kierunek naszym myślom i działaniom.

Gdy w świecie szaleją wrogie człowiekowi ideologie, próbujące zniszczyć jego godność, gdy na naszych oczach giną w wojennych działaniach nasi bracia i siostry, gdy potężne trzęsienia ziemi rujnują życie tak wielu ludzi, gdy osoby poszukujące pokoju i miejsca gwarantującego spokojne życie, padają ofiarami nieuczciwości i chęci zysku, w końcu, gdy zło przez atak na naszego świętego rodaka Jana Pawła II pragnie ukraść nam naszą tożsamość narodową, naszą polskość, odpowiadamy za świętą Teresą od Dzieciątka Jezus: w każde z tych miejsc, krocząc z Chrystusem Zmartwychwstałym i w Jego Mocy, przez modlitwę, codzienne małe trudy, przez wierność i troskę o zbawienie dusz, w każde z tych zranionych kłamstwem miejsc niesiemy miłość, aby wszędzie tam „zajaśniało pierwotne piękno, promieniujące nowym blaskiem...” (św. Jan Paweł II)

Czytaj więcej...