
Z adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa" Papieża Jana Pawła II
Maryjo, Matko nadziei, bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego; pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi, jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu, otwierali się na potrzebujących, wprowadzali pokój, ....


Do sióstr i braci rodziny karmelitańskiej,
Pokój!
11 czerwca tego roku razem z naszymi radnymi i definitorami generalnymi przeszliśmy razem przez Święte Drzwi. Ujęci pod rękę przez Matkę Miłosierdzia, pod słodkim spojrzeniem naszej Siostry i Pani, błogosławionej dziewicy Maryi z Góry Karmel także my przeżyliśmy naszą pielgrzymkę wyrażając tym samym nasze oddanie i poświęcenie by osiągnąć metę miłosierdzia, nasze pragnienie byśmy się nawrócili by być miłosiernymi tak jak Ojciec jest miłosierny dla nas (por. Misericordiae Vultus – MV – 14).
Weszliśmy do bazyliki świętego Piotra w Watykanie jak do sanktuarium miłosierdzia, by spotkać się z miłosierdziem, które stało się ciałem, pragnąc intymnego spotkania, jak dziewica Maryja, z tajemnicą Bożej miłości: Jezusem Chrystusem (por. MV 24).
Grupa 280 osób to głównie młodzi mieszkańcy wyspy Guam na Pacyfiku. Przybyli do Polski pod opieką ks. Krzysztofa Szafarskiego w ramach pielgrzymki Wspólnot Neokatechumenalnych.
Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.
Przedstawiamy także trzy filmowe migawki z tego radosnego spotkania.
16 lipca w Kościele przypadało wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Święto patronackie karmelitanek, które i w swoim zgromadzeniu w Witynach k. Ełku tego dnia w szczególny sposób skupiały się na modlitwie, otwierając drzwi klasztoru dla wiernych.
- Przybyliście na tę uroczystości odpustowe, aby za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Matki Karmelu, która w tym miejscu jest czczona jako Matka Nadziei wypraszać wszelkie potrzebne łaski u Boga - powitał licznie zgromadzonych wiernych ks. dr Jacek Uchan, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego a zarazem kapelan sióstr karmelitanek. Siostry karmelitanki na ziemi ełckiej są już 10 lat – Mamy w tym roku mały jubileusz, bowiem 10 lat temu dokładnie 16 lipca ks. biskup Jerzy Mazur, biskup ełcki poświęcił krzyż i ziemię pod budowę klasztoru karmelitańskiego w tym miejscu. To Jego staraniem siostry karmelitanki są w naszej diecezji - przypomniał kapłan.
Strona 16 z 26

Wspólnota od swego przybycia do Ełku w 2004 r. przygotowywała się do budowy klasztoru. Początek prac w kwietniu 2007 r. Poszczególne etapy, zdjęcia i informacje można znaleźć tutaj: