Karmel Maryi Matki Nadziei

i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku

12 lat naszej obecności w Ełku
" św. Teresa od Jezusa O, czemuż tego zrozumieć nie chcemy, że grzech jest otwartą walką przeciw Bogu, walką wszystkich zmysłów i wszystkich władz duszy? Im większą w kimś te władze mają bystrość i siłę, tym większą przez grzech wyrządzają zdradę swemu Królowi. "

św. Teresa od Jezusa

Modlitwa do Maryi Matki Nadziei

Z adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa"
Papieża Jana Pawła ll

 

Maryjo, Matko nadziei,
bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego;
pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,
jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu,
otwierali się na potrzebujących,
wprowadzali pokój,
z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy;
wstawiaj się za nami, którzy działamy w historii,
pewni, że plan Ojca się wypełni.


Pełny tekst modlitwy...

ogólne

16 lipca 2020 r. w Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą odpustową o godz. 18.00.

 

W dniach 13-15 lipca godz, 18.00 zapraszamy również na Mszę Świętą z kazaniem przygotowującym nas duchowo do przeżycia Uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej. Triduum poprowadzi Karmelita Bosy O. Antoni Rachmajda.

16 lipca 2020 r. w Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą odpustową o godz. 18.00.

 

W dniach 13-15 lipca godz, 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą z kazaniem przygotowującym nas duchowo do przeżycia Uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej. Triduum poprowadzi Karmelita Bosy O. Antoni Rachmajda.

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we Włocławku odbędzie się wielkie spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". Zachęcamy do udziału - informacje na stronie PolskapodKrzyzem.pl!

Jeśli jednak ktoś nie może pojechać, a chciałby mieć w tym swój udział, to zapraszamy 14 września 2019 r., by - przez wspólną modlitwę w naglących intencjach Kościoła i naszej Ojczyzny - włączyć się w ogólnopolskie wydarzenie w naszym klasztorze.

Czytaj więcej...

Tegoroczną Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel oraz trzydniowe duchowe przygotowanie poprowadził O.Mariusz Płóciennik – karmelita z najstarszego w Polsce klasztoru Karmelitów z Krakowa na Piasku. Klasztor ten został ufundowany przez Św. Jadwigę Królową Polski w roku 1395, a dwa lata później zamieszkali tu pierwsi zakonnicy. Po śmierci Królowej Jadwigi (1399) klasztor opieką otoczył Król Władysław Jagiełło.

Czytaj więcej...